Pincealapozásnál nem kell olyan mély alapot készíteni, mint a pincenélküli alapozásnál, hiszen itt már bőven alatta van a fagyhatárnak és feltételezhető, hogy már elérték a teherbíró talajt is.
Az alapméretéről az engedélyezési terv is mindenesetben rendelkezik és a kivitelezőnek, ezt kell figyelembe venni! Amiről nem rendelkezik az engedélyezési terv általában az, hogy milyen minőségű betonból készüljön az alap és a vasalást sem szokta tartalmazni.
A talpkoszorút itt is el kell készíteni, vagyis az alapot meg kell vasalni. Másik eltérés a sávalapozáshoz képest, hogy az alapot itt a tervben meghatározott külső mérethez képest a külső oldalakon 10-10 cm-el meg kell növelni, hogy a szigetelésvédő fal is ráférjen az alapokra.
Nagyon lényeges még, hogy a szigetelésvédő falazatot olyan méretre kell elhelyezni, hogy az esetleges falazategyenetlenség esetén is elférjen a teherhordó fal, és legyen hely a szigetelésbeszorító habarcsnak is.
Szigetelésbeszorító habarcsnak szerepe az, hogy a feltöltés és az esetleges talajvíz miatt a falazatra rápréselődött szigetelést a falazati egyenetlenségek ne szúrják ki. Szigetelésvédő falazatot a létesítendő járda alsó síkjáig kell felfalazni. A szigetelést viszont már a teherhordó falon kell tovább vinni az építendő járdaszint fölé 8-10 cm-el.
A passzívház olyan energiatakarékos építményekre alkalmazott német minősítési rendszer, amely Földünk sok országában elterjedt már . Passzív háznak nevezhetjük azt a épületet, amely meg tudja oldani további levegő visszaforgatása nélkül a kényelmes hőmérséklet biztosítását (ISO 7730) a friss levegő fenntartásához (DIN 1946) mozgatott légtömeg visszafűtésével vagy visszahűtésével.
A legelső passzívházat majdnem 20 éve építették. Ezeknek az épületeknek a száma gyorsan nő, és nagyon kedvelik a Skandináv országokban, Németországban, Svájcban, Ausztriában is.
A passzív ház nem fogyaszthat többet évente 15 kWh/m2 energiánál, de fontos, hogy az építéséhez felhasznált anyagok rendelkezzenek passzívház minősítéssel, ám az elkészült épületnek is rendelkeznie kell a Német Passzívház Intézet hivatalos minősítésével.
Amiért megéri passzívházat építeni: A hagyományosnak épületekhez, házakhoz képest 80 - 90 %, vagy akár 100 % energiát is megtakaríthatunk!
hőszigetelő képességű, teherhordó anyag 100% hulladék üvegből. Padozat alatti teherhordó, könnyű hőszigetelő töltésként a habüveg sok tulajdonságot egyesít, amely kombinációt semmilyen más szigetelőanyag nem nyújtja.
POROtherm Építési Rendszer
A Porotherm Építési Rendszer segítségével a ház a pincétől a padlásig szerkezetkész állapotáig építhető. A rendszer használatának számos előnye van:
- A lakótér minden határoló felületén egységes, téglaalapú felületet biztosít.
- A téglatulajdonságoknak köszönhetően a ház kiváló hőszigetelő, hőtároló és páradiffúziós képességekkel rendelkezik.
- Kész megoldásokat nyújt a szerkezetkész ház legproblematikusabb építési pontjaira is, gátolva ezzel a hőhidak kialakulását.
- Egységes méretrendben készül, minden funkcióra kínál megfelelő, korrekt műszaki megoldást, terméket.
- Az előre kidolgozott összeépítési koncepció miatt rövidebb építési időt tesz lehetővé.
- Költséghatékony, nem kell a drága egyedi megoldásokkal kísérletezni.
- Az átgondolt megoldások miatt kevesebb hiba adódhat a kivitelezésben.
A Porotherm födémrendszer a Porotherm Építési Rendszer szerves része, de más építési rendszerhez is alkalmazható. A födémgerendák 2,25-7,00 m közötti falközzel kéttámaszú tartóként alkalmazhatók. A gerendák tengelytávolsága 0,45 és 0,60 m.